Přespolní běh – krajské finále

14.10. 202442x

Ve čtvrtek 10. 10. 2024 proběhlo v Jindřichově Hradci krajské finále v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala dvě družstva, a to mladších a starších žákyň.  Mladší žákyně bojovaly ve složení Pšeničková Anna, Beranová Sára, Hesounová Linda, Pešková Laura, Krejčová Karolína, Holanová Veronika. Trať dlouhou 1,5 km zvládla děvčata výborně a ze závodů si odvezla zlaté medaile. Karolína Krejčová skončila v jednotlivcích jako druhá nejrychlejší atletka v kraji. Starší žákyně reprezentovala děvčata Louženská Karolína, Velická Sofie, Podešvová Natálie, Rodová Markéta, Zachová Alžběta. Dvě z děvčat bohužel závod nedokončila, a tak nemohlo být družstvo obodováno. Skvělý výkon předvedla Sofie Velická, která doběhla celkově třetí, a odvezla si tak bronzovou medaili.