Klimatické změny – přednáška v aule

6.5. 2024107x

V pátek 3. 5. se v aule naší školy konala pro žáky 8. a 9. ročníku přednáška na téma Klimatické změny. Přednášku vedli zástupci společnosti Zeptej se vědce, která sdružuje vědecké pracovníky, kteří chtějí popularizovat vědu. Odborníci za námi přijeli z Masarykovy univerzity v Brně a z Centra řasových technologií Algatech sídlícího v Třeboni.

Tato přednáška propojovala znalosti všech přírodovědných předmětů a byla součástí environmentální výchovy. Byla zaměřena na klíčová témata, jako jsou geneticky modifikované organismy (GMO), skleníkový efekt či způsoby, kterými se rostliny a živočichové s klimatickou změnou vyrovnávají.

Žákům přednáška přinesla nejenom poznatky o tolik diskutované klimatické změně, ale i představu, jak vypadá běžný den vědeckého pracovníka.