Prácheňské přebory

26.4. 2024 (Aktualizováno: 30.4. 2024)132x

Dne 23. 4. 2024 se na atletickém stadionu v Písku konala branná soutěž Prácheňské přebory, kde se mezi sebou utkalo celkem 11 píseckých škol. Naši školu reprezentoval šestičlenný tým složený ze zástupců tříd 7. A, 7. C a 8. A. Žáci poměřili svou fyzickou zdatnost v disciplínách jako jsou lehy, sedy, běh na 400 m, hod granátem, orientační běh, střelba ze vzduchovky nebo jízda na raftu. Dále museli prokázat znalosti v oblasti pravidel silničního provozu, požární bezpečnosti, zdravovědy a otázek týkajících se Armády ČR. Zajímavý úkol čekal na žáky také v koutku kyberbezpečnosti a topografie. Přestože byl náš tým v tomto složení v soutěži nováčkem, podařilo se mu obsadit krásné 5. místo a Magdaléna Češková z 8. A získala dokonce cenu za nejlepší střelkyni ze vzduchovky.

Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci školy.