Sportovní kurzy

20.6. 2023278x

Ve dnech 29. května – 2. června 2023 a 12. června – 16. června 2023 se uskutečnily sportovní kurzy. Do prostorů Výcvikového střediska Univerzity Karlovy v Horním Poříčí odjela většina žáků 9. ročníku. Výprava byla opravdu početná, na každém z kurzů bylo 43 žáků.

Hlavní náplní byly především cyklistické výlety po blízkém, ale i vzdálenějším okolí. Cesty vedly například na zříceninu hradu Rabí, zámek Blatná nebo do nedalekých Strakonic. Vzhledem k perfektnímu vybavení areálu probíhaly turnaje ve fusvolejbalu, plážovém volejbalu nebo basketbalu. Jeden den byl také věnován vodní turistice, při kterém se splouval úsek řeky Otavy, což pro mnohé byla prvotní zkušenost. Příjemným zpestřením kurzu byla také závěrečná večerní diskotéka, která byla plná rychlých i pomalých tanců.

Všichni si společně strávený týden na sportovním kurzu náramně užili a nabrali síly do závěrečných dní povinné školní docházky.