Umělá inteligence jako pomocník pedagoga při přípravě a zefektivnění výuky

4.10. 202438x

Zveme Vás 8. 10. 2024 na workshop, který je určen pedagogům a pracovníkům ve vzdělávání, kteří se již seznámili se základy AI a chtějí se ponořit do hlubších konceptů a pokročilých aplikací v pedagogickém prostředí.

Organizací tohoto workshopu chceme navázat na znalosti, které naši pedagogové získali v rámci DIGIakce organizované s podporou NPI ČR a workshopů organizovaných MAP IV Písecko.

Zaměříme se na nejnovější trendy v oblasti AI a dozvíme se, jak je efektivně integrovat do vaší výuky, abychom podpořili učení studentů a zefektivnili výuku.                                                                                                                           Dále si prohloubíme znalosti strojového učení, hlubokého učení a dalších klíčových oblastí AI. Naučíme se, jak AI nástroje a technologie využít k personalizaci výuky, hodnocení studentů, tvorbě poutavých materiálů a zefektivnění administrativních úkolů.                                                                                                                                                  Prodiskutujeme také etické otázky týkající se používání AI ve výuce a naučíme se zodpovědně implementovat AI nástroje ve třídním kolektivu. Vyzkoušíme si praktické ukázky a cvičení s nejnovějšími AI nástroji a technologiemi.     V neposlední řadě budeme mít možnost diskutovat s kolegy pedagogy z okolních škol a sdílet své zkušenosti a nápady na využití AI ve výuce.

Tato DIGIakce je určena pro pedagogy a pracovníky ve vzdělávání všech stupňů škol, kteří chtějí do své praxe začlenit moderní technologie a zpestřit výuku.

DIGIakce je společnou aktivitou projektu NPO3.1 DIGI (https://revize.edu.cz/) v NPI ČR a školských zařízení. Hlavním organizátorem je Základní škola Edvarda Beneše a Mateřská škola Písek.

Kurzem Vás provedou zkušení lektoři DDM Písek Ing. Jana Adam, MBA a Karel Červenka.

Časový harmonogram:

7:40 –   8:00  –  prezentace