Vánoční Vídeň

22.12. 2023282x

V pátek 15. prosince 2023 jsme v rámci uměleckohistorické exkurze 8. tříd naší základní školy navštívili nádhernou Vídeň, hlavní město Rakouska.  Doprovázely nás paní učitelky Doleželová a Uhrová a naší hlavní průvodkyní byla paní učitelka Ťupová, která se starala o vstupenky, lístky na metro a popis historických památek.

Vyrazili jsme v pět hodin ráno a po pětihodinové cestě autobusem jsme zastavili u letní rezidence Habsburků, zámku Schönbrunn. Po krásné prohlídce zahrad a interiéru zámku jsme se přesunuli metrem do centra Vídně, kde jsme viděli náměstí a katedrálu svatého Štěpána, císařskou rezidenci Hofburg, pozůstatky římské Vindobony a náměstí Marie Terezie. Měli jsme čas i na adventní trhy a Kinderpuntsch byl výborný. K večeru nás čekala interaktivní výstava Time Travel, která nás provedla historií Vídně od doby dinosaurů po současnost. Byla moc zajímavá. Krásný výlet jsme zakončili procházkou vánočně ozdobeným centrem. I přes naši únavu jsme si cestu zpět dokázali užít – zpívali jsme a vyprávěli si zážitky. Všichni jsme byli ze zájezdu nadšeni a moc děkujeme učitelkám, které nám nadělily pod stromeček krásný dárek – vánoční Vídeň.

Justýna Karfíková, 8. A