Výlet do německého města Deggendorf

21.6. 202483x

V úterý 18. 6. 2024 jsme se vydali s žáky třetích a čtvrtých tříd na výlet do německého města Deggendorf, kde se nachází naše partnerská škola. Hned po příjezdu nás naši přátelé přivítali programem u místních hasičů. Součástí přednášky v anglickém jazyce byla i prohlídka hasičské věže, požárních aut, a nakonec si žáci mohli projít překážkovou dráhu, kde hasiči trénují a zdokonalují svoje schopnosti. Po prohlídce jsme se vydali na procházku směrem ke škole. Cestou jsme se zastavili u místního krásného hřiště, kde jsme se posílili svačinou. Ve škole si pak žáci vzájemně vyměnili dárky a měli možnost si pohladit místní školní fenku Emu, která je ve škole jako školní pes a pracuje s dětmi při výuce. Po obědě jsme opět vyrazili do rozpáleného města. V centru na nás čekal pan průvodce, který nás provedl po městě a připravil si pro nás spoustu zajímavých informací o historii města. Na konci prohlídky jsme neodolali a občerstvili se zmrzlinou. Navzdory horkému počasí jsme si všichni výlet moc užili.